Ga naar de inhoud
Capaciteit op het net

Update capaciteit elektriciteitsnet september 2026

Op ons elektriciteitsnet zijn nieuwe knelpunten ontstaan. Op deze punten is de maximale capaciteit van het net bereikt. Ook zijn er in Flevoland, Friesland, Gelderland, Noord-Holland en Zuid-Holland congestiemanagementonderzoeken afgerond.

24 september 2026
Flevoland, Friesland, Gelderland, Noord-Holland, Zuid-Holland

Dit is de maandelijkse update over de capaciteit van het elektriciteitsnet van Liander. Deze update is voor klanten met een grootverbruikaansluiting (aansluiting > 3 x 80 ampère). U leest hier in welke provincies capaciteit is vrijgekomen of waar het net vol zit.

Ga naar de capaciteitschecker en krijg direct inzicht in de beschikbare capaciteit op uw specifieke locatie

In deze update:

  • Nieuwe knelpunten
  • Afgeronde congestieonderzoeken
  • Beschikbare capaciteit

Nieuwe knelpunten

Bij onderstaande installaties zijn nieuwe knelpunten ontstaan op het betreffende station en/of een van de onderliggende routes op dit station. Hier is de maximale capaciteit van het net bereikt. We gaan onderzoek doen naar de mogelijke toepassing van congestiemanagement.

RegioInstallatieRichting
FrieslandStation Vlieland 10-3iVerbruik
GelderlandStation Ede West 10-1i Teruglevering
GelderlandStation Ede West 10-2iTeruglevering 
Noord-Holland Station Vliegenbos 10-1i Verbruik

Meer informatie? Bekijk hier de actuele vooraankondigingen en congestierapporten in uw regio

Afgeronde congestieonderzoeken

In ons verzorgingsgebied hebben we voor onderstaande stations en/of onderliggende routes congestiemanagementonderzoeken afgerond. De knelpunten kunnen hiermee niet volledig worden opgelost.

RegioInstallatieRichting
FlevolandStation Meerkoetenweg 10-1i Teruglevering 
FrieslandStation Heerenveen Hermes 20-1i Teruglevering 
FrieslandStation Herbayum 10-2iVerbruik
GelderlandStation Nijkerkerveen 10-1i Verbruik 
GelderlandStation Oosterhout 20-1i Verbruik
GelderlandStation Presikhaaf 10-3i Verbruik 
GelderlandStation Teersdijk 10-2i Verbruik 
Noord-HollandStation Aalsmeer Bloemenveiling 10-2iVerbruik
Noord-HollandStation Hoogte Kadijk 10-1i Verbruik 
Noord-HollandStation Hoogte Kadijk 10-2i Verbruik 
Noord-HollandStation Zaandam Noord 10-1iVerbruik 
Noord-HollandStation Zaandam Noord 10-2iVerbruik 
Zuid-HollandStation Zoeterwoude 10-2i Teruglevering 

Meer informatie? Bekijk hier de actuele vooraankondigingen en congestierapporten in uw regio

Beschikbare capaciteit

In ons verzorgingsgebied is bij onderstaande stations en/of onderliggende routes weer (beperkt) capaciteit beschikbaar.

RegioInstallatieRichtingReden afschaling
Noord-HollandStation Duivendrecht 10-2i VerbruikAanpassing berekening van belasting

Meer informatie? Bekijk hier de actuele vooraankondigingen en congestierapporten in uw regio

Meld uitbreidingsplannen zo snel mogelijk

Wilt u een nieuwe grootverbruikaansluiting? Of heeft u al een grootverbruikaansluiting bij ons en wilt u meer vermogen? Dan adviseren we u zo snel mogelijk contact met ons op te nemen. Wij laten u dan weten wanneer er vermogen voor u beschikbaar is. Ook in gebieden waar nog wel capaciteit is, raden wij aan om op tijd vermogen aan te vragen. Liander kan namelijk geen garantie geven dat capaciteit lang beschikbaar blijft. Lossen wij bijvoorbeeld een knelpunt op een kabel op? Dan kunnen nieuwe aanvragen toch voor een nieuw knelpunt op het bovenliggende verdeelstation zorgen.

Vraag online uw vermogen aan

Liander investeert in het net

We werken aan het energienet van vandaag en morgen. Het elektriciteitsnet raakt op steeds meer plekken vol. Dat komt door de toenemende vraag naar elektriciteit en de snelle opkomst van zonne- en windenergie. Daarom investeren we volop in de uitbreiding van het net. Versterking van het net kost veel tijd, onder meer door lange vergunningstrajecten. In de tussentijd passen we nieuwe technologieën toe in onze netten. Hierdoor benutten we het energienet zo optimaal mogelijk.

Lees meer over onze investeringsplannen