Capaciteit op het net

Extra update capaciteit elektriciteitsnet 12 juni

Een aantal grote uitbreidingsprojecten in het hoogspanningsnet van TenneT in Flevopolder en de provincies Gelderland en Utrecht duurt langer dan gepland. Hierdoor moeten grootverbruikers van elektriciteit en de grotere producenten van wind- en zonnestroom in deze regio langer wachten op een nieuwe of zwaardere aansluiting.

12 juni 2025
Flevoland, Gelderland

Dit is een extra update over de capaciteit van het elektriciteitsnet van Liander. Deze update is voor klanten met een grootverbruikaansluiting (aansluiting > 3 x 80 ampère). U leest hier in welke provincies capaciteit is vrijgekomen of waar het net vol zit.

Ga naar de capaciteitschecker en krijg direct inzicht in de beschikbare capaciteit op uw specifieke locatie

In deze update:

  • Vertraging in netuitbreiding TenneT in Flevoland en Gelderland 

Vertraging in netuitbreiding TenneT in Flevoland en Gelderland

Liander is voor het transport van elektriciteit afhankelijk van het hoogspanningsnet van TenneT. Door de vertraging in de netuitbreiding van TenneT moeten grootverbruikers van elektriciteit en de grotere producenten van wind- en zonnestroom in deze regio langer wachten op een nieuwe of zwaardere aansluiting. In de oorspronkelijke planning ging TenneT nog uit van oplevering van de projecten in 2029, in de nieuwe planning gaan we uit van 2033 en bij nog meer tegenslagen van 2035.

Lees het persbericht van TenneT over de vertraging in netuitbreiding

Dit raakt de volgende stations in ons verzorgingsgebied:

Provincie
Station 
Richting 
 FlevolandAlmereVerbruik en teruglevering
GelderlandApeldoornVerbruik en teruglevering
Gelderland
ArnhemVerbruik en teruglevering
GelderlandBorculo Verbruik en teruglevering
GelderlandDale Verbruik en teruglevering
GelderlandDodewaard Verbruik en teruglevering
GelderlandDoetinchem Verbruik en teruglevering
FlevolandDrontenVerbruik en teruglevering
GelderlandDrutenVerbruik en teruglevering
GelderlandEdeVerbruik en teruglevering
GelderlandEerbeekVerbruik en teruglevering
GelderlandElstVerbruik en teruglevering
GelderlandHarderwijkVerbruik en teruglevering
GelderlandHarselaarVerbruik en teruglevering
GelderlandHattemVerbruik en teruglevering
GelderlandKattenbergVerbruik en teruglevering
FlevolandLelystadVerbruik en teruglevering
GelderlandLochemVerbruik en teruglevering
GelderlandNijmegenVerbruik en teruglevering
GelderlandOosterhoutVerbruik en teruglevering
FlevolandPampusVerbruik en teruglevering
GelderlandRenkumVerbruik en teruglevering
GelderlandTeersdijkVerbruik en teruglevering
GelderlandTielVerbruik en teruglevering
GelderlandUlftVerbruik en teruglevering
Flevolandde VaartVerbruik en teruglevering
GelderlandVaassenVerbruik en teruglevering
GelderlandWinterswijkVerbruik en teruglevering
GelderlandWoudhuisVerbruik en teruglevering
GelderlandZaltbommelVerbruik en teruglevering
FlevolandZeewoldeVerbruik en teruglevering
GelderlandZevenaarVerbruik en teruglevering
GelderlandZuidbroekVerbruik en teruglevering
FlevolandZuiderveldVerbruik en teruglevering
GelderlandZuilichemVerbruik en teruglevering
GelderlandZutphenVerbruik en teruglevering

Meer informatie? Bekijk hier de actuele vooraankondigingen en congestierapporten in uw regio

Meld uitbreidingsplannen zo snel mogelijk

Wilt u een nieuwe grootverbruikaansluiting? Of heeft u al een grootverbruikaansluiting bij ons en wilt u meer vermogen? Dan adviseren we u zo snel mogelijk contact met ons op te nemen. Wij laten u dan weten wanneer er vermogen voor u beschikbaar is. Ook in gebieden waar nog wel capaciteit is, raden wij aan om op tijd vermogen aan te vragen. Liander kan namelijk geen garantie geven dat capaciteit lang beschikbaar blijft. Lossen wij bijvoorbeeld een knelpunt op een kabel op? Dan kunnen nieuwe aanvragen toch voor een nieuw knelpunt op het bovenliggende verdeelstation zorgen.

Vraag online uw vermogen aan

Liander investeert in het net

We werken aan het energienet van vandaag en morgen. Het elektriciteitsnet raakt op steeds meer plekken vol. Dat komt door de toenemende vraag naar elektriciteit en de snelle opkomst van zonne- en windenergie. Daarom investeren we volop in de uitbreiding van het net. Versterking van het net kost veel tijd, onder meer door lange vergunningstrajecten. In de tussentijd passen we nieuwe technologieën toe in onze netten. Hierdoor benutten we het energienet zo optimaal mogelijk.

Lees meer over onze investeringsplannen