Als u twijfelt aan een juiste registratie van de gas- en/of elektriciteitsmeter van de aansluiting voor uw woning of uw onderneming (zakelijk kleinverbruik), kunt u de meter laten onderzoeken. Dit wordt een meterijking genoemd. Een aanvraag hiervoor kunt u doen door het formulier hiernaast in te vullen en naar onze klantenservice te sturen. Wij willen u er graag op wijzen dat het zelden voorkomt dat een meter een technisch defect heeft. In vrijwel alle gevallen is een verandering in het verbruiksgedrag de oorzaak van een hoger verbruik.
Wie voert de meterijking uit en wat kost het?
In de meeste gevallen voert Liander de meterijking uit. Als u dat wenst, kunt u ook aangeven dat u de ijking door een andere erkende meetverantwoordelijke of deskundige uit wilt laten voeren. Liander neemt uw meter dan af en stuurt deze door naar een externe partij. De kosten voor een meterijking kunt u vinden op onze tarievenpagina gas en onze tarievenpagina elektriciteit . Alleen wanneer u heeft gekozen voor de levering van de meetdienst door een ander bedrijf, is de meter in uw meterkast niet van Liander. In dat bijzondere geval dient u de meterijking bij dat andere meetbedrijf aan te vragen.
Wat kunnen de gevolgen van de meterijking zijn?
• Blijkt uit het onderzoek dat de meter inderdaad een afwijking vertoont en dat deze groter is dan toegestaan, dan zijn de kosten van het onderzoek en vervanging van de meter voor Liander. In dat geval bepalen wij, na het plaatsen van de nieuwe meter, op basis van de uitkomsten van het onderzoek het verbruik opnieuw en geven dit door aan uw energieleverancier.
• Als uit het onderzoek blijkt dat er geen afwijking is, of deze niet groter is dan toegestaan, dan komen de kosten voor de
elektriciteits
- of
gasmeterijking
voor uw rekening. Wij zullen u dan een factuur sturen.
Vraag een meterijking aan met het formulier hiernaast. Heeft u nog vragen? Neem contact op met de Klantenservice kleinverbruik.
Wilt u de meter van een aansluiting voor zakelijk grootverbruik laten ijken?
Vraag een offerte aan via
Klantenservice grootverbruik.